II. Palliatív-Hospice Szimpózium Pécsett

dsc 8951
dsc 8952
dsc 8955

Második alkalommal rendezett szimpóziumot az Általános Orvostudományi Kar Családorvostani Intézetének Hospice Palliatív Tanszéke.

Az országban elsőként Pécsett alakult palliatív tanszék, több évtizedes előkészítő munka eredményeként. Mérföldkő, hogy 2013 szeptemberétől minden orvosi szakképzésben résztvevő számára a kötelező törzsanyag része lesz 40 órában a palliatív ellátás –mondta el a tanszékvezető Dr. Csikós Ágnes.

A most megrendezett tanácskozáson a palliatív ellátás hazai és nemzetközi helyzetéről tanácskoztak a szakma képviselői fókuszba állítva a palliatív ellátás etikai kérdéseit - mert bár nehéz téma, mégis úgy gondolják, kell ezekről a kérdésekről beszélni. Emellett a gyermek-hospice és palliatív ellátásról és a gyermekbetegek otthoni hospice ellátásáról is előadásokat tartottak a szakemberek.

Interjút olvashat Jamie Hayden Von Roenn-nel ide kattintva.

forrás: PTE.hu