Méltóság Mezeje 2012. október 12. | Pécs-Baranyai Hospice Alapítvány

Méltóság Mezeje 2012. október 12.

Sikeresen zárult a Pécs M.J. Város Önkormányzata által kiírt

„Lépj – Légy Pécs Jövője!” c.

pályázaton támogatást nyert

MÉLTÓSÁG MEZEJE c. őszi rendezvényünk.

A Hospice Világnapja alkalmából idén 5. éve megrendezésre került programunk a gyógyíthatatlan daganatos betegekre, az ő méltóságteljes életvégi állapotuk szakszerű biztosítására hívja fel a figyelmet.Ilyenkor ősszel az Északi Várfal belső sétányán szoktuk elültetni a nárcisz virághagymákat. E sárga, mosolygós virág a daganatos betegek szimbóluma.

Az önkormányzati pályázaton nyert összegből idén rekord mennyiségű, - több mint 400! - nárcisz virághagymát ültethettünk el. A támogatásnak köszönhetően immáron megfelelő mennyiségű és minőségű kerti szerszám is rendelkezésünk állt. Sőt arra is mód nyílt, hogy komposztanyaggal dúsított műtrágyával a talaj tápértékét és növeljük. Így bízvást reméljük, hogy tavasszal minden hagyma kivirágzik.

Pályázati anyagunk elbírálásánál a szakértők „példaértékűnek” nevezték azt a civil kapcsolati és támogató rendszert, mely fennállásunk óta körénk csoportosult. Meg kell említeni, hogy az ő segítségük nélkül most sem boldogultunk volna.

A tereprendezésnél így kiemelném a PTE Babits Mihály Gimnázium és Szakközépiskola Tarnai Gábor tanár úr által szervezett önkénteseit. Az előkészítésében az iskola 9.F, 11.F, 11.B, 13. A diákjai – elnök asszonyunkkal és néhány szülővel karöltve - végezték a tereprendezést.
E munkához előzetesen a BIOKOM Kft. szakemberétől, Nagy Ervin részlegvezetőtől, a rendezvény előtti napon pedig a Civil Közösségek Háza karbantartóitól kaptunk még segítséget.

Ugyan így támogattak minket a rendezvény fellépői is. A PTE I. sz. Gyakorló Iskola Campanella Gyermekkara Schóber Tamás vezényletével, illetve Szabados Hajnalka felkészítésével az alsó tagozatos versmondók.

Szíjártó Ildikó megnyitja a rendezvényt. Háttérben a PTE I. sz. Gyakorló Iskola Campanella Gyermekkara

A PTE Babits Mihály Gimnázium és Szakközépiskola szavalói: Bárdi Dominika, Kulcsár Lolita és Németh Anita. Őket Maul Borbála magyar szakos tanárnő készítette fel.
Tóth Álmos gitárszakos hallgató, aki szintén több éve lép fel rendezvényeinken, a PTE Művészeti Karának hallgatója. És hogy a vidámság se maradjon el, mindenki nagy örömére napsugarat hozott a borongós időben az Ördögszekér Kompánia Bábcsoport.
A programot Kővári János a Pécs M.J. Város Polgármesteri Hivatal Természeti és Emberi Erőforrás Bizottság elnöke, majd Dr. Csikós Ágnes a Pécs-Baranyai Hospice Alapítvány elnöke nyitotta meg.

Kővári János országgyűlési képviselő kösztő beszéde

Dr. Csikós Ágnes elnök köszöntője

További támogatóinkról se feledkezzünk meg! A helyszínt a Civil Közösségek Háza biztosította, az áramot a Dóm Múzeumot üzemelő Fény Kft. biztosította, a hangtechnikáról a Csorba Győző Könyvtár gondoskodott. A program beharangozásából pedig szinte minden helyi média kivette részét.
Rendezvényünk zárásaként a gyerekek között munkatársaink a Méltóság Mezeje emblémájával ellátott csokoládékat osztottak szét.
Összegzésként elmondhatjuk: az időjárás is velünk volt, hisz nem esett az eső.

TALÁLKOZZUNK TAVASSZAL UGYAN ITT!

V Á R U N K  M I N D E N K I T  S Z E R E T E T T E L !

dsc 9650
dsc 9646