I. Pécsi Hospice-Palliatív Szimpózium

img 4911
img 4917
img 4921

2012. október 4-én, a Szentágothai János Kutatóközpontban a Pécsi Tudományegyetem ÁOK Családorvostani Intézete Hospice-Palliatív Tanszéke által megrendezésre került az I. Pécsi Hospice-Palliatív Szimpózium. „A palliatív ellátás hazai és nemzetközi helyzete”, Fókuszban a fájdalomcsillapítás címmel.

Köszöntőt mondott Dr. Miseta Attila dékán, PTE ÁOK, Kissné Erdélyi Gabriella vezető főtanácsos, Emberi Erőforrások Minisztériuma, Dr. Endrei Dóra általános főigazgató-helyettes, PTE Klinikai Központ, Lukács Miklós ápolási igazgató, Betegápoló Irgalmasrend Pécsi Háza, Dr. Csikós Ágnes mb. tanszékvezető PTE ÁOK Családorvostani Intézet Hospice-Palliatív Tanszék.

A tudományos ülés a PTE ÁOK Családorvostani Intézetében - az országban elsőként - megalakult Hospice-Palliatív Tanszékének első szakmai rendezvénye volt. Neves hazai és külföldi szakemberek adtak elő szakmai és szakmapolitikai témákban, a palliatív ellátás és fájdalomcsillapítás helyzetét vizsgálva.

Előadók:

Charles von Gunten MD PhD, FACP, FAAHPM, FAACE, Clinical Professor of Medicine, UCSD, Editor-in-Chief, Journal of Palliative Medicine, USA

Steven Radwany MD, Medical Director, Palliative Care and Hospice Services, Program Director, Hospice and Palliative Medicine Fellowship, Chair, Ethics Committee Summa Health System, Professor of Medicine, NEOMED, USA

Boris Hait MD, Medical Director, Pain Therapy and Palliative Medicine, Chief of the Palliative Care Centre Unna, Katharinen-Hospital Head of the Outpatient Palliative Consulting Service, Unna, Germany

Dr. Mangel László igazgató, PTE KK Onkoterápiás Intézet

Dózsa Csaba PhD egyetemi adjunktus, META elnök

Schaffer Judit elnök, Magyar Hospice-Palliatív Egyesület

Dr. Demeter Jolán általános elnökhelyettes, Magyar Rákellenes Liga

Luxné dr. Gecső Éva vezető főtanácsos, EMMI Gyógyszerészeti és Orvostechnikai Főosztály, projektvezető, ATOME program

Dr. Heigl Péter szakambulancia vezető, PTE AITI, Fájdalomambulancia

Dr. Csikós Ágnes egyetemi adjunktus, mb. tanszékvezető PTE ÁOK Családorvostani Intézet Hospice-Palliatív Tanszék

Dr. Kegye Adrienn pszichoterapeuta, sugárterápiás szakorvos, Vaszary Kolos Kórház, Hospice Osztály

Az újonnan megalakult Tanszék célja hatást gyakorolni a palliatív ellátás folyamatos fejlődésének biztosítására országos és térségi szinteken, graduális és posztgraduális oktatási, képzési programok kidolgozásával, az ellátási formák bővítésével, a szabályozási és finanszírozási rendszer kidolgozásában való további együttműködéssel, valamint hazai és nemzetközi kutatási programok kidolgozásával, és azokban való részvétellel.

A Tanszék fontosnak tartja kormányzati, szakmai és civil szervezetekkel való folyamatos együttműködést.

A Tanszék lehetőséget jelent a palliatív szakterület magyarországi kialakítására, a szakmai háttér biztosításával és a szemléleti változás elősegítésével. Ez jelentősen hozzájárulhat a súlyos állapotú betegek minőségi ellátásához.

Elena Margolina Supersonic díjas, nemzetközi hírű német zongoraművésznő nyitotta meg a szimpóziumot

teltházas rendezvény volt

Köszöntőt mond dr. Csikós Ágnes, pulpituson ülnek a külföldi előadók:
-  Boris Hait MD: Medical Direktor Germany
-  Steven Radwany MD, Medical Director, USA